İstiklal marşı


Mouse0270

arco

158 gün önce

 Mehmet Akif Ersoy tarafından güftesi yazılıp Osman Zeki Üngör tarafından bestesi yapılmış olan milli marşımızdır. Ayrıca orkestrasyon Edgar Manas tarafindan yapılmıştır.

Mouse0270

egoist

158 gün önce

 Beste prozodi (söz ve müzik uyumu) açısından ele alındığında pek iyi değildir. Ancak ikisini ayırdık mı hem müzik olarak hem de şiir olarak muazzam derecede güzel bir eserdir. 

müzik ile okurken:

korkma sönmez bu şafak

larda yüzen alsancak

işte tam larda yüzen alsancak kısmında müzik yüzünden anlamsızlık oluyor bu da prozodi hatası yüzünden oluyor.

sonra çocuğunuz sorabilir (bkz:baba larda yüzen alsancak ne demek)

Mouse0270

bachtıkara

158 gün önce

 Yazılmış en epik ve ihtişamlı milli marştır. (bkz:dünyada daha güzeli yok)

Mouse0270

aksi oksidan

158 gün önce

 Lisedeyken her pazartesi ve cuma günleri söylerdik hatta söylemeye başlamadan önce müzik öğretmeni korkmaaa diye tonu verirdi ancak buna rağmen hiç kimse verilen tonda okuyamazdı.

Mouse0270

polyana

158 gün önce

vatanımızın değerini, bu ülke için korkmadan canını feda edenleri her bir harfinde hatırlatan, vatan aşkını bize aşılayan ve eşi benzeri olmayan milli marşımız. 

Mouse0270

ilteris

156 gün önce

Ozamanları yaşamış ve şiiri yürekten yazmış olmasına rağmen okullarda sırf gırgır ortamında söylerken gülünen , hak ettiği değeri görmeyen bir şiirdir. "Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın" demesi de ayrı bir boyuttur anlayana . . .

Ödülü kazanan ilk 3 üye

İlk üçe girenler

Yeni etiketler

anaket etiket proje öğrenci instagram nedir soyutlama Soyut çalışmak ders suriyeli suriye mülteci tanım internet muhabbet üniversite eğitim pskiyatri psikoloji dmitry kabalevski kimdir

Tüm hakları saklıdır.

info@sanatsozluk.com

Kullanım koşulları