insanlara sanatçı olduğunuzu söylemek


Mouse0270

birkedigordumsanki

187 gün önce

 Anlamsız bakışlarla karşılaşma durumu.

Mouse0270

susadım

187 gün önce

 Kimisinin kız tavlamasını, kimisinin dışlanmasını sağlayan eylem. Sonuçta çoğu zatlara göre sanat gereksiz bir alan. (bkz:günah)

Mouse0270

AnaMuhalefet

187 gün önce

 Ben müzisyenim dersiniz. Okudun mu derler hayır ben alaylıyım dersin. Peki ne iş yapıyorsun derler, müzisyenim dedim ya dersiniz. Para var mı bu işte derler. Böyle meslek mi olur derler. Bilmezler ki biz olmasak düğünlerinde veya gittikleri mekanlarda müzik olmadımı ne kadar boş hissedecekler eğlenemeyecekler.

Mouse0270

why hi one why

187 gün önce

 Ben kötü bakışlara alıştım ondan dolayı pezevengim diyorum daha çok ilgi görüyor.

Mouse0270

polyana

187 gün önce

 Neden doktor, mühendis vb.. değilsin bakışları ile karşılaşabileceğiniz durum. (bkz:Türkiyede)

Mouse0270

Neaber

186 gün önce

Mouse0270

aksi oksidan

186 gün önce

 Sizi yücelten olay. Herkes çalışarak mühendis ya da doktor olabilir ama sanatçı olmak her baba yiğidin harcı değildir.

Mouse0270

07 kalem ucu olan var mı

186 gün önce

 Gururla söylenen laf.

Mouse0270

egoist

186 gün önce

Mouse0270

elma dersen çıkarım

186 gün önce

Çoğunuz kötülemişsiniz. Diğer insanların kötü düşüncesi yüzünden sanatı küçültecek entryler girmeyiniz. Kim ne düşünürse düşünsün sanatçı olduğum için gurur duyuyorum. 

 

Mouse0270

Khayyam

179 gün önce

 300 puan alan herkes muhendis, 400 puan alan herkes avukat doktor olabilir. Ama sanatin olcusu bu kadar basit degil. Aslinda bilmek gerekir ki sanatciyim demek gercekten cesaret ister. Cunku doktor ezberledigi seyleri surekli tekrar eder. Avukat kitaplarda yazilanlari uygulamaz mi? Tum meslekler boyle degil mi? Ama sanatci surekli yenilenmek zorunda. Bir uslubu olsa dahi her eseri benzersizdir. Istese dahi yapamaz. Bir nehirde iki kere yikanamaz yani. Iste sanatci derken cekinmeyin. Cunku digerleri ezberlemistir. Siz ezberleyip onu silmissinizdir. Ve surekli ogrenirsiniz. Da vincinin binlerce eskizi var. Ulastigi noktaya bakin Mona Lisa. Duygularin kaslarda ve dudaklarda yansitildigina ulasiyor. Van gogh ise ellerde yansitildigini dusunuyor. Modigliani ve Keane ise gozlerde. Ama birisi gozlerden vazgeciyor diger tamamen gozlere odaklaniyor. Ayni dusunce bile cesitleniyor.  Ama duygularin formulleri bilimde aynidir. Bu muhendis icin de aynidir doktor icin de.

Evrene bakin beyler. Bunu bir muhendis yaratamaz. Bir doktor asla. Bir ogretmen bir avukat aklina bile getiremez evreni. Ancak sanatcinin yapabilecegi bir sey. Bugun bir ressama, heykeltirasa vs sonsuz malzeme verseniz ulasacagi sey evrendir. Diger meslekler ancak bu evrenin duzenine ulasabilir. 

Ödülü kazanan ilk 3 üye

İlk üçe girenler

Yeni etiketler

anaket etiket proje öğrenci instagram nedir soyutlama Soyut çalışmak ders suriyeli suriye mülteci tanım internet muhabbet üniversite eğitim pskiyatri psikoloji dmitry kabalevski kimdir

Tüm hakları saklıdır.

info@sanatsozluk.com

Kullanım koşulları