Beethoven


Mouse0270

aksi oksidan

169 gün önce

Müzik tarihnde, Klasik Dönem'den Romantik Dönem'e uzanan bir köprü kuran Beethoven, 16 Aralık 1770 tarihinde Almanya'nın Bonn kentinde doğdu. Kendisi büyük bir bestecidir.

(bkz:sağır besteci)

sen o kadar uğraş büyük besteci ol (bkz:adını köpeklere koysunlar)

Mouse0270

bachtıkara

169 gün önce

Büyük bir besteci. Klasik dönemden Romantik döneme köprüdür kendileri. Babası bir kilise tenoruydu. Beethoven müzik hayatında babasından aldığı ilk müzik dersleriyle başladı. Babası Beethoven'in Mozart gibi ünlü olmasını istiyordu ve çok fazla baskı yaparak çalışmasını sağlıyordu. Çok karamsar bir besteci olduğu söylenmektedir.

Mouse0270

egoist

169 gün önce

Büyük bestecimiz uzun çalışmalar sonucu on yedi yaşına geldiğinde Viyana'da Mozart ile tanışmış ve Mozart'a piyano çalıp kendini dinletme fırsatı bulmuştur. Bu dinletinin üzerin Mozart, Beethoven'daki yeteneği farketmiş ve şu sözleri söylemiştir: "Bu çocuğa iyi bakın, birgün tüm dünya onun önünde ayağa kalkacak". 

Mouse0270

polyana

169 gün önce

Bu Viyanaya Mozart ile tanışmaya gidiyo ordayken annesi vefat ediyor onun üzerine Bonn'a geri dönüp Kont Waldstein'in hizmetine girerek dört yıl boyunca kontun orkestrasında viyola çalarak çalışıyor. Daha sonra tekrar Viyanaya gidip ömrünün sonuna kadar orada kalıyor. Ben de bu kısmının bilgisini vereyim dedim.

Mouse0270

AnaMuhalefet

169 gün önce

1798'de sağır olmaya başlamıştır. Bu hayatının dönüm noktasıdır. Onca tedavi denemelerine rağmen sağırlıktan kurtulamamış ve bu sağırlık ruhsal durumunu çok olumsuz yönde etkilemiştir. Sağırlığı benliğinde olan melankoli eğilimini arttırmıştır. 

Mouse0270

susadım

169 gün önce

Sağır olduğunda 1802'de vasiyetmane yazıp saklamıştır. Bu vasiyetnamede inihar etmeyi aklına koyduğunu, ama sanatın kendisine engel olduğunu ve bestelemesi gereken çok eser olduğunu yazmıştır.

Ödülü kazanan ilk 3 üye

İlk üçe girenler

Yeni etiketler

anaket etiket proje öğrenci instagram nedir soyutlama Soyut çalışmak ders suriyeli suriye mülteci tanım internet muhabbet üniversite eğitim pskiyatri psikoloji dmitry kabalevski kimdir

Tüm hakları saklıdır.

info@sanatsozluk.com

Kullanım koşulları